Įvyko projekto „Neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo vertinimo, įsivertinimo tobulinimas ir plėtotė“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-706-03-0001) stažuotė į Olandiją

     

Trečioji projekto „Neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo vertinimo, įsivertinimo tobulinimas ir plėtotė“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-706-03-0001) stažuotė įvyko birželio 10–14 dienomis Olandijoje.

Aštuoni darbuotojai iš įvairių Lietuvos švietimo įstaigų lankėsi Olandijos švietimo inspekcijoje Utrechte. Susitikimų metu olandų kolegos papasakojo apie ankstyvojo vaikų ugdymo ir priežiūros sistemą, Nyderlandų švietimo inspekcijos vykdomą ugdymo įstaigų veiklos kokybės vertinimą,  Bendruomenės sveikatos paslaugų asociacijos veiklą, Olandijos ikimokyklinio ugdymo vertinimo sistemą, sritis ir rodiklius. Stažuotės dalyviai turėjo galimybę aplankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas Utrechte Peutercentrum De Krekels ir T‘nest Horsto mieste.

Nyderlandų Karalystėje dauguma moterų į darbą grįžta praėjus 10-12 savaičių  po vaiko gimimo, todėl ikimokyklinis ugdymas yra skirtas vaikams nuo 0 iki 4 metų. Pagrindinis ugdymo tikslas –  parengti vaikus adaptacijai, tolimesniam ugdymui(-si) pradinėje mokykloje. Ypatingas dėmesys skiriamas emigrantų šeimų vaikams ir jų šeimoms.

Stažuotės akimirkos

  

 

  

autor. Linas Jašinauskas

 

Birutė Rutkauskienė

Projekto „Neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo vertinimo,

įsivertinimo tobulinimas ir plėtotė“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-706-03-0001) veiklos Nr. 1.1 veiklos vadovė

El. paštas birute.rutkauskiene@nmva.smm.lt